TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

o serialu

Wiejski świat z blond perspektywy

Czy Sylwia da sobie radę w Majakach? (fot. Z. Drużbicki)
Atrakcyjna, niezależna i ... z problemami. Młoda pani weterynarz postanawia rzucić miasto dla prowincji. Tam trafia do kliniki i od razu musi stawić czoła lokalnej społeczności. W rolach głównych: Natalia Rybicka, Anna Dymna, Magda Schejbal, Krzysztof Gosztyła.
Tytułowa blondynka to Sylwia - młoda lekarka-weterynarz z Warszawy. Prowadzi z przyjaciółmi lecznicę dla zwierząt. Kiedy w wypadku ginie jej babcia, komornik domaga się spłaty kredytu. Przychodnia weterynaryjna podupada, a projekt współpracy ze schroniskiem dla zwierząt nie wypala. Sylwia postanawia wyjechać na wieś. Trafia do lecznicy gdzieś na wschodzie Polski i od razu zostaje wrzucona na głęboką wodę. Jej szef doktor Jan Fus wyjeżdża na kilka dni i zostawia Sylwię samą.

Dla dziewczyny zaczyna się prawdziwa próba, musi nie tylko wykazać się swoimi zawodowymi umiejętnościami, ale także przekonać do siebie mieszkańców wsi Majaki. Wspomaga ją miejscowy biznesmen – były komandos o pseudonimie Manej. Praca wiejskiej pani weterynarz znacznie odbiega od dotychczasowych doświadczeń Sylwii i obfituje w niespodzianki np. poród krowy w czasie wiejskiego wesela. Jej pacjentami są teraz konie, świnie, kury, kozy...

Życie zawodowe bohaterki przeplata się z perypetiami mieszkańców Majaków. Akcja jest wartka i obfitująca w niespodzianki takie jak poszukiwanie skarbu zakończone znalezieniem słoika z donosami na mieszkańców przesłanymi niegdyś do SB, przemyt ludzi przez granicę czy walka z hyclami polującymi na wiejskie psy.

Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk (m.in. „Sami swoi”, „Droga”, „Nie ma mocnych”, „Kochaj albo rzuć”, „Dom”). Serial reżyseruje Mirosław Gronowski. W roli głównej Natalia Rybicka. W serialu grają także m.in. Paweł Deląg, Michał Lesień, Bartosz Opania, Andrzej Grabowski i Hanna Śleszyńska.

Serial obyczajowy, 13 odc., Polska 2009
Reżyseria: Mirosław Gronowski
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Wykonawcy: Natalia Rybicka, Michał Lesień, Anna Dymna, Marcin Sztabiński, Magda Schejbal, Olaf Lubaszenko, Andrzej Grabowski, Paweł Deląg, Piotr Gąsowski i inni